Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Na czynienie dobra przyszedł czas!

Na lekcji religii uczniowie klasy 4c zapoznali się z przypowieścią o miłosiernym Samarytaninie, zastanawiali się, jakie cechy powinien mieć dobry człowiek, wysłuchali piosenki Arki Noego pt. „Moje serce śpi”.

Dzieci pracując w parach wymieniły cechy Samarytanina – troskliwy, miłosierny, czuły, współczujący, zatroskany, pomocny. W sześciu czteroosobowych grupach układały puzzle plakatowe. Przedstawiały konkretne dobre uczynki, które można czynić w domu, szkole i najbliższym środowisku. Z połączenia puzzli powstał plakat – Na czynienie dobra przyszedł już czas. Dzieci wśród uczynków wymieniały – pomogę mamie w codziennych obowiązkach, zaopiekuję się chorą sąsiadką, pomogę przedszkolakom ubrać się w szatni…

W podsumowaniu katechezy pojawiło się hasło – Dzień bez dobrego uczynku to dzień stracony!

Lekcję poprowadziła Pani Małgorzata Kaim.