Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Gratulacje dla pływaków!

18 stycznia 2012 roku na basenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Sztafetach Pływackich.  Chłopcy w składzie :  Maciej Rażewski, Tomasz Stradał, Konrad Kubicki, Dominik Jędruszewski, Piotr Wiktorczyk, Adrian Banach,  Szymon Ochociński, Bartosz Jędruszewski wywalczyli awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 26.01.2012 w Pruszczu Gdańskim. Dziewczęta zajęły III miejsce.

– Cieszę się, że  w sztafecie zajęliśmy I miejsce. Lubię pływać, będę mógł reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Gram też w piłkę nożną, często jestem w ataku.  – opowiada nam z radością Adrian Banach z klasy 4a.

Karolina Lisowska z klasy 4a też dobrze pływa i opowiada, że ma kartę pływacką. –  Od 5 lat trenuję pływanie, mogę sprawdzić moją sprawność fizyczną. W wodzie czuję się jak delfin. Lubię też biegać, ostatnio na 500 m miałam czas 1 min. i 53 s. Mój brat Dominik nauczył mnie biegać. Uprawianie sportu jest naszą pasją rodziną –  dodaje Dominika.

– Zawsze wierzyłem w sukcesy moich uczniów i cieszę się, że sport jest dla nich pasją – stwierdza pan Dariusz Wożniak nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły.