Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Nasi skrzydlaci przyjaciele

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. Dzieci z grupy z „Pszczółki” w środę 05.01.2022r. zbudowały własny karmnik dla ptaków z plastikowych butelek po wodzie mineralnej, nasypały do niego ziarenek oraz wspólnie zawiesiły go na przedszkolnym podwórku. Dzieci dowiedziały się też czym dokarmiać ptaki oraz jakie gatunki zimują w Polsce.

Dzieci z grupy 4-latków dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej zimy nie byli głodni.

Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich,  uwrażliwiają się na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.