Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

El español es fácil

Jeszcze podczas zajęć stacjonarnych w listopadzie i grudniu w naszej szkole odbył się konkurs dla klas 7 i 8 dotyczący wiedzy na temat Hiszpanii – „El español es fácil”, co znaczy „Hiszpański jest łatwy”. Do udziału w konkursie zachęcał przepiękny plakat narysowany przez Lenę K. z klasy 8c.

Uczniowie co tydzień odpowiadali na różnorodne pytania, wśród których znalazły się takie jak: Ile jest regionów w Hiszpanii i jakich?, Czym jest TOMATINA?, Kto stoi na czele Hiszpanii?, Które trzy miejsca warto zobaczyć w Barcelonie?, Co oznaczają: Nochebuena, Nochevieja i Navidad?… Chętnie odpowiadano na zamieszczane w holu szkoły pytania i wrzucano odpowiedzi do specjalnie oznakowanej skrzynki. Spośród wszystkich uczestników – najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła Zuzanna B. z klasy 8b i Zuzanna W. z klasy 7a. Gratulujemy obu dziewczynkom. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejny.

Nauczycielki języka hiszpańskiego: Sylwia Kapuścińska-Baca i Monika Wojewódka