Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Nasza szkoła jest wesoła i radośnie Ciebie woła!

Dnia 10 kwietnia nasza szkoła otworzyła szeroko swoje drzwi dla pięcio-, sześcio- i siedmiolatków.

W tym dniu szkoła zamieniła się w osiem zaczarowanych krain. Gości – wiceburmistrza Pana Jerzego Skoniecznego, rodziców i ponad 170 dzieci, przywitała dyrekcja szkoły i nauczyciele. Wchodzący rodzice otrzymali kolorowe foldery: szkoły i działającej przy niej fundacji. Dzieci losowały karteczki z logo krainy i otrzymały „Dziennik zdobywców”, w którym za wykonanie zadań zbierały pieczątki.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu multimedialnego „Nasza szkoła jest wesoła i radośnie Ciebie woła”, opowiadającego o życiu codziennym szkoły, jej historii i tradycjach. Zespół „Piąteczki” zaprezentował maluchom piosenkę piątki, a grupa taneczna pokazała taniec na stepach. Następnie dzieci i rodzice podzieleni na kilkunastoosobowe grupy, zostali zaproszeni do krain Piątaszka: Krainy Baśni, gdzie słuchały wierszyków i bajek oraz rozwiązywały zgaduj – zgadule bajkowe; Krainy Sportowej, w której pokonywały tory przeszkód i bawiły się kolorową chustą; Krainy Smaku, Zdrowia i Relaksu, gdzie wykonywały kolorowe, witaminowe kanapki, oglądały inscenizację „Na straganie”, relaksowały się przy wierszykach – masażykach. Potem odwiedziły Wirtualną Krainę z komputerami, Artystyczna Krainę, w której lepiły w glinie, gipsie, malowały farbami i rysowały kredkami, Krainę Multimedialno- Językową „Magic English” z zabawami i grami językowymi oraz tablicą interaktywną. Dzieci z radością odwiedziły Krainę Muzyczną tańcząc w niej sambę i walczyka oraz Krainę Zabawy, w której uczestniczyły w zajęciach muzyczno-relaksacyjnych. Przewodnikami dzieci byli nauczyciele i postacie z bajek – Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Hermiona, Chudy z Toy Story, Baltazar Gąbka, Krecik, Pippi, Pan Kleks.

[nggallery id=237]

Podczas wędrówki po szkole goście oglądali kroniki szkolne z ubiegłych lat. Po otrzymaniu wszystkich pieczątek w „Dziennikach Zdobywców”, dzieci zebrały się na auli. Tam wspólnie zatańczyły sambę machając kolorowymi wstążeczkami. Skakały tez na radosnych piłkach. Ich trud został nagrodzony – na salę wjechał Kwiatowy Tort z czekoladowymi sercami. Każde dziecko otrzymało od Piątaszka kolorowego balonika. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za tak liczne przybycie. Autorką zdjęć z naszej uroczystości jest Pani Bożena Likierska. Popatrzcie jak maluchy poznawały naszą szkołę.