Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Nietypowy gość w klasie 3c – Lulek

W styczniu klasę 3 c odwiedził nietypowy gość …. sowa płomykówka ze swoją właścicielką Panią Laurą. Dzieci miały przyjemność uczestniczyć w kilkugodzinnych warsztatach związanych z sokolnictwem oraz z  sowami. W trakcie zajęć poznały różne gatunki sów, dokładną ich budowę, sposób odżywiania, wierzenia związane z sowami. Pani Laura rozmawiała z dziećmi także na temat ochrony sów w Polsce. Uczniowie oglądali na slajdach historię tych pięknych ptaków…obrazki z jaskini Pont D’are, urny z Turcji, amulety z Mezopotamii, wazy z Peru i wiele innych. Dzieci pracowały bardzo aktywnie w kilkuosobowych grupach. Na podsumowanie zajęć uczniowie wysłuchali odgłosów sów oraz kolorowały pięknie mandale… oczywiście z wizerunkiem sowy J  Największą atrakcją dla dzieci była możliwość pogłaskania Lulka, który w trakcie zajęć czuł się bardzo swobodnie. Latał po klasie lub obserwował nas siedząc na szafie…

Magda Kubaszewska