Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Od marzeń do sukcesu

Dnia 12 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach projektu „Od marzeń do sukcesu. Projekt realizowany jest od czterech lat dla klas IV- V i w dalszym ciągu cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

Naszymi gośćmi była Pani Iwona Ciecholewska- trenerka sekcji pływackiej MAL WOPR i nasz absolwent Dominik Jendruszewski- utalentowany pływak. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali naszych gości. Obejrzeli także prezentację przygotowaną przez Dominika oraz zdobyte medale i puchary.

Dominik opowiedział swoim młodszym kolegom o tym jak spełniać marzenia, jak realizować postawione cele oraz jakie cechy należy mieć, by odnosić sukcesy. Zwrócił uwagę przede wszystkim na: wytrwałość, systematyczność, sumienność, duże zaangażowanie i odpowiedzialność.

Opowiedział także o swoim ostatnim sukcesie. Podczas Ogólnopolskiego Finału Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików został Mistrzem Polski w Dwuboju Nowoczesnym- ogromny sukces młodego pływaka. W zawodach wzięło udział 125 zawodników z 15 miast Polski oraz pięcioboiści z Litwy i Rosji.

Uczniowie chcąc dowiedzieć się więcej o naszych gościach przygotowali szereg pytań- do Dominika i jego trenerki.

Pytania uczniów do Dominika:

1.Jak godzisz wyjazdy na zawody i treningi ze szkołą?

Zaczynam swój dzień od treningu o 6 rano i po nim idę prosto do szkoły, a po szkole od razu mam następny trening. Natomiast podczas zawodów za wszystko jest odpowiedzialny trener, ja skupiam się jedynie na starcie i jak najlepszym wyniku.

2. Jaki jest twój ulubiony styl pływacki?

Ulubionym stylem pływackim dla mnie jest styl dowolny, natomiast najbardziej nie lubię stylu klasycznego i grzbietowego.

3. Czy miałeś okazję spotkać Otylię Jędrzejczak?

Tak, miałem. Otylia jest często na zawodach, jako gość. Moi koledzy mają z nią zdjęcia i autografy na koszulkach, w których ciągle występują na zawodach pływackich.

4.Jakie masz marzenie związane ze sportem?

Chciałbym pojechać na Olimpiadę w pięcioboju nowoczesnym, choć zdaję sobie sprawę z trudnościami w trenowaniu w mieście Malborku, ponieważ nie ma tu odpowiedniej bazy.

5. Jak często odbywają się Twoje treningi?

Trenuję 2 razy dziennie –pięć razy w tygodniu.

6. Jak to jest być Mistrzem Polski w dwuboju?

Jestem zaskoczony i nie spodziewałem się. Jest to dla mnie super nagroda i docenienie mojej pracy, jaką wkładam w moje treningi pływackie i biegowe.

7.Kto jest Twoim idolem?

Moim idolem jest Michael Phelps- amerykański pływak – osiemnastokrotny mistrz olimpijski. Na jednej Olimpiadzie zdobył osiem medali. Ustanowił także rekord świata i trzy rekordy olimpijskie. Życzymy Dominikowi, aby Jego marzenia się spełniły.

Trenerka Dominika Pani Iwona Ciecholewska za swój największy sukces sportowy uważa zdobycie, razem ze studencką drużyną siatkarską, tytułu Mistrza Polski. Pływaniem zainteresowała się piętnaście lat temu, a od dziesięciu lat jest trenerką tej dyscypliny. W sekcji, którą prowadzi trenuje obecnie 70 zawodników. Cieszy się bardzo z sukcesu Jej podopiecznego.

Nasi uczniowie nie chcieli tak szybko rozstać się z mistrzem i poprosili o autografy. Przed naszym gościem ustawiła się długa jak wąż kolejka po autograf i możliwość krótkiej rozmowy.

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami dla młodego mistrza, a przedstawiciele klasy czwartej wręczyli gościom podziękowania i kwiaty za udział w spotkaniu.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy młodego pływaka i … na kolejne spotkanie z ciekawymi gośćmi w ramach projektu „ Od marzeń do sukcesu.”

Koordynator projektu „Od marzeń do sukcesu” Joanna Pichlak i nauczycielka wychowania fizycznego Sabina Orłowska