Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Od marzeń do sukcesu

W dniu 11.03.2015 uczniowie klas piątych i szóstych po raz kolejny uczestniczyli w projekcie „Od marzeń do sukcesu”. Tym razem gościem spotkania była Pani Małgorzata Korgol ze stadniny koni Iskra – Sztum-Pole. Pani Małgorzata jest trenerem instruktorem jazdy konnej, sędzią dyscypliny ujeżdżanie, wychowawcą kolonijnym. Nasz gość przybył w stroju dżokeja.

Uczniowie dowiedzieli się, że Pani Małgosia zaczęła uczyć się jazdy konnej od ósmego roku życia. Swoją pasją zajmuje się od 21 lat. Pochodzi z Lublina. Prowadząca spotkanie opowiadała o opiece nad końmi. Potwierdziła, ze konie to piękne, wrażliwe zwierzęta. Dawała rady praktyczne np. co robić kiedy koń zacznie uciekać, jak zdobyć zaufanie konia. Pokazała uczniom na prezentacji multimedialnej jak zbudowany jest koń. Podkreślała jak trudna i ciężka oraz odpowiedzialna jest praca przy koniach.

Słuchacze dowiedzieli się także, ze Pani Małgosia jest zootechnikiem. Swoją wiedzę wykorzystuje praktycznie do opieki nad końmi. Zdaniem gościa konie również mają humory, należy umiejętnie z nimi postępować. Lubią jazdę, biegi i skoki. Pani Małgosia prowadzi również zajęcia konne z dziećmi niepełnosprawnymi.

Na koniec spotkania dzieci zadawały gościowi pytania m.in. – jak długo trzeba trenować, żeby jeździć konno, czy pielęgnacja konia wymaga dużo pracy. Wręczyły Pani Małgosi kwiaty i podziękowanie.

Dorota Cybulska