Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Ogólnopolski test ortograficzny

26 października w murach naszej szkoły odbył się „ Ogólnopolski Test Ortograficzny”, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy. Szesnastu uczniów z klas – 2b i 3b podjęło się udziału w tym konkursie, aby udowodnić sobie i innym, że ortografia może być ciekawą zabawą na jesienne i pochmurne dni.

Organizatorki konkursu Pani Maria Pawlikowska i Pani Joanna Pietkiewicz mają nadzieję, że w przyszłości uczniowie będą mogli swoją wiedzę i umiejętności wykorzystać w ogólnopolskich dyktandach zgodnie z przysłowiem „Bez ciekawości nie ma mądrości”. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, życzymy wysokich lokat i czekamy na wyniki!

[nggallery id=151]