Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Szklana kula z zagadkami

W dniach 24 – 25.10.2012 r. uczniowie wzięli udział w zagadkowym konkursie, zorganizowanym przez bibliotekę (w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych). Wszyscy chętni i odważni mogli wylosować zagadkę lub pytanie z różnorodnych dziedzin, a każda prawidłowa odpowiedź była nagrodzona upominkiem rzeczowym lub słodkim (np. babeczką upieczoną przez Panią bibliotekarkę).

Było dużo emocji i śmiechu, także burzy mózgu. Wielu, niezrażonych niepowodzeniem, wracało następnego dnia, by znów spróbować swych sił. Miło było popatrzeć, jak młode umysły pracują. Np. dużo trudności sprawiła następująca zagadka: Jeden słodki na talerzu, drugi w liść się zmienia. Ten, co rośnie na gałęzi, nie jest do zjedzenia…

[nggallery id=152]