Październik jest miesiącem, który Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ustanowiło świętem bibliotek działających w szkołach. W naszej placówce była to okazja do wielu dodatkowych spotkań z czytelnikami.
Kolejna wygrana Bartka Kasprzykowskiego trafia do naszej Fundacji ” Szkoła Otwartych Serc”! Kiedy tydzień temu w programie ” Twoja twarz brzmi znajomo” Bartek wylosował Leonarda Cohena od razu przypomnieliśmy sobie jego wielki przebój 'Hallelujah”. Wiedzieliśmy, że to nie może być przypadek.
Klasa 2b wzięła udział w lekcjach przygotowanych przez Pocztę Polską. Pierwsza część zajęć odbyła się w Urzędzie Pocztowym przy ul. Dworcowej 21 w Malborku. Podczas tego spotkania, uczniowie mogli poznać Urząd Pocztowy od środka i zapoznać się z pracą listonosza.
Kolejny etap „Misji Kamerun” zakończony. Na apel misjonarki z Malborka Felicyty Gubiec wspaniale odpowiedzieli nasi uczniowie wraz z rodzicami. Nie byliśmy wcale zaskoczeni, gdyż jak zwykle nasze dzieciaki stanęły na wysokości zadania. Codziennie uczniowie przynosili torby z artykułami szkolnymi oraz z zabawkami. Wielu z nas wzruszało się, a niejednokrotnie nie dowierzało w jakich warunkach mieszkają i uczą się nasi rówieśnicy.
Dnia 15 października 2015 roku uczniowie klas 0 – III wzięli udział w kampanii społecznej Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko”. Nadrzędnym celem akcji jest kształtowanie zachowań i utrwalenie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych.
Informujemy wszystkich korzystających z obiadów w stołówce szkolnej, że od 2 listopada wdrażamy elektroniczną rejestrację wydawanych posiłków. Rodziców uczniów orazpracowników prosimy o pobranie do dnia 29 października kart zbliżeniowych z sekretariatu szkoły. Wydanie posiłku nastąpi wyłącznie po przyłożeniu karty posiłkowej do czytnika. Zastosowanie programu umożliwi szybszą obsługę. Aplikacja zapisze dokładną godzinę oraz datę wydania posiłku i umożliwi wygenerowanie raportów szczegółowych dla każdej osoby indywidualnie oraz zestawienia zbiorcze dzienne i miesięczne przygotowanych posiłków, opłaconych i wydanych. Prosimy o jak najszybszy kontakt w tej sprawie z sekretariatem szkoły.
W październiku klasa 2c uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez dział Mediateki przy Szkole Łacińskiej w Malborku pod nazwą: „Pozytywny Bohater”. Spotkanie poświęcone było przeciwdziałaniu agresji i przemocy.
Dnia 16.10.2015 w grupie wiekowej klas 0-3 odbyło się spotkanie z Panią Jesienią. Wszystkie dzieci udekorowały swoje ubrania kolorowymi liśćmi, na głowy założyły jesienne opaski, w rękach trzymały dary tej pory roku. Każda klasa przygotowała piosenkę związaną z tą porą roku.
Zamiast cukiereczka zdrowa suróweczka – pod tym hasłem uczniowie klasy 2 a wykonali samodzielnie surówkę marchewkowo – jabłkową. Lekcja rozpoczęła się ułożeniem przepisu i zapisaniem go.
W naszej szkole bardzo interesujemy się sportem. Z wielką uwagą śledzimy sukcesy polskich sportowców. Ostatni wygrany mecz w piłce nożnej z Irlandią napełnił nasze serca wielką radością i dumą, że jesteśmy Polakami.
Medal KEN- to najwyższe odznaczenie nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.
Otrzymują go nie tylko nauczyciele, lecz również ci, którzy swoją pracą, zaangażowaniem, poświęceniem dla dzieci przyczynili się do zmiany ich życia na lepsze.
W naszej szkole trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych w celu propagowania czytelnictwa wśród uczniów.
W przededniu Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli szereg niespodzianek. Wszyscy spotkali się w auli szkolnej. Pedagodzy otrzymali w prezencie piękne wiersze, piosenki i kwiaty.
Październik jest miesiącem pisania listów, 09 października to Dzień Poczty, a 18 października to Dzień Listonosza. Z tej okazji Koło Miłośników Książki wybrało się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego przy ul. Dworcowej.
Niedawno odbyły się Miejskie i Powiatowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców. W obu konkurencjach naszym zawodniczkom i zawodnikom udało się zdobyć wysokie drugie miejsce.