Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pasowanie na Przedszkolaka

W poniedziałek 18.11.13 odbyło się uroczyste pasowanie przedszkolaków. Poprzedziło je spotkanie z Dobrą i Złą Wróżką. Dobra Wróżka podarowała dzieciom dary – przyjaźni, pracowitości, ostrożności, życzliwości i uśmiechu.

Aby odczarować czary Złej Wróżki maluchy musiały wykonać poprawnie 4 zadania – nauczyć się na pamięć wierszyka, rozwiązać zagadki przyrodnicze, odpowiedzieć na pytania, zaśpiewać piosenkę. Po zaliczeniu prób dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na przedszkolaków. Całej uroczystości przyglądał się Piątaszek – maskotka naszej szkoły i rodzice. Imprezę poprowadziły Panie: Monika Piskozub, Agata Serzysko i Agnieszka Polak. Dzieci wspierały wychowawczynie oddziałów przedszkolnych. Brawo przedszkolaki!