Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pasowanie na ucznia

2 września o godzinie 11.00 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Dzieci, rodzice i wychowawcy zebrali się w auli naszej szkoły. Spotkanie prowadziła Pani Patrycja Biegańska-Stawicka.

Uczniów przywitała dyrektor szkoły –Elżbieta Sumowska, kierownik grupy wiekowej – Dorota Jukowska i przewodniczący Rady Rodziców – Radosław Rabenda.

Gośćmi były także dobra i zła wróżka – Panie: Dorota i Małgorzata. Dobra wróżka obdarowała dzieci darami – przyjaźni, uśmiechu, życzliwości, pracowitości i ostrożności. Zła wróżka poleciła dzieciom odwiedzić różne krainy i wykonać trudne zadania. Jurorami byli wybrani rodzice poszczególnych klas. W krainach dzieci uczyły się wierszyka, następnie rozwiązywały zagadki przyrodnicze, tworzyły zbiór przyborów szkolnych, wymieniały zasady poprawnego zachowania w szkole. Potem w konkursach sprawnościowych z rodzicami skakały na skakance i rzucały woreczkami do celu. Na zakończenie szukały wyrazów-skojarzeń do kolorów kokardek – czerwonego, pomarańczowego i niebieskiego.

Jury wysoko oceniło zmagania dzieci. Następnie pierwszaki złożyły ślubowanie i dyrektor szkoły pasowała ich na uczniów malborskiej piątki. Witajcie wśród nas! Zdjęcia do naszej fotogalerii wykonała Pani Bożena Likierska.

[nggallery id=303]