Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pierwszaki czytelnikami

W dniach 9 – 10.01.2012 r. klasy pierwsze zostały przyjęte w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość poprzedziły lekcje w każdej klasie, na których dzieci rozróżniały bibliotekę i księgarnię, uczyły się słów: wypożyczać, oddać, szanować.

Odbyło się ćwiczenie darmowe – próba wypożyczenia, ćwiczenie umiejętności zachowania się w bibliotece. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał kolorową kartkę z własnym imieniem i nazwiskiem, by narysować swój portret. Zebrane kartki utworzyły album klasy, a wychowawca ozdobił stronę tytułową. Książkę, klasa przekazała bibliotece na pamiątkę uroczystości.

Uroczystość ślubowania odbyła się w bibliotece. Najpierw dzieci dowiedziały się, gdzie mogą bez przeszkód wyszukiwać książki dla siebie – regały, kufer, wystawka. Następnie bajkowy pociąg oprowadził dzieci po wszystkich zakamarkach pomieszczenia bibliotecznego. Kolejnym punktem uroczystości było sprawdzenie wiedzy bajkowej pierwszoklasistów: dzieci czytały i odgadywały zagadki związane z książkami. W końca nadszedł moment ślubowania: MY UCZNIOWIE I KLASY, TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY, ŻE SZANOWAĆ CIĘ BĘDZIEMY, KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY. ŚLUBUJEMY!

Dzieci wybrały sobie po książce, wypożyczyły, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały zakładkę. Mamy nadzieję, że będziemy się teraz często spotykać!!!

[nggallery id=89]