Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wielka Orkiestra Zagrała!

Po dziewiętnastej, 8 stycznia 2012, skończyło się wielkoorkiestrowe granie, w naszym Sztabie. Aż trudno uwierzyć, że siedemnasty raz gramy razem- rodzice, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Malborka.

W mieście przez cały dzień setka wolontariuszy zbierała pieniądze. 0d piętnastej w auli szkoły pojawiły się na straganach: serwetki koronkowe, biżuteria, anioły, maskotki, balony, torebki, przepyszna ciasta i napoje, gofry i koktajle oraz pieczone kiełbaski. Malowano wesołe
i kolorowe tatuaże, zorganizowano loterię fantową i aukcję. Zobaczyliśmy pokaz pomocy przedmedycznej i występy artystyczne.

Grali z nami:

clip_image001 Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Uśnicach i w Malborku – imienia prof. Marii Grzegorzewskiej oraz Malborski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Tadeusza Kościuszki;

clip_image001[1] Urząd Miasta Malborka z Panem Burmistrzem Andrzejem Rychłowskim;

clip_image001[2] Ośrodek dla dzieci z Autyzmem w Malborku; Hufiec Harcerstwa Polskiego

clip_image001[3] Gimnazja Nr 2 i 3 w Malborku; Przewodnicy przy Muzeum Zamkowym

clip_image001[4] Służby mundurowe – Policja, Straż Pożarna i Zakład Karny w Malborku; 22 Baza Lotnictwa Taktycznego

clip_image001[5] Stowarzyszenie JOANNICI Dzieło Pomocy i Stowarzyszenie NASZ WIELBARK;

clip_image001[6] Liceum Ogólnokształcące Nr 1 i 2 z Malborka.

Wśród jarmarcznego harmideru rozbrzmiewała muzyka i wirował taniec. Wystąpiły dzieci
i młodzież pod kierunkiem Marii Seibert i Celiny Pacanowskiej; zespół FM”98, SDF
i Equalizer
Jacka Suchińskiego, Zespól taneczny UŚMIECH przygotowany przez Angelikę Lenczewską, zaśpiewała Kasia Rudnik – nasza absolwentka i wystąpili uczniowie naszej szkoły.

Orkiestrą „dyrygowała” niezastąpiona Szefowa Sztabu WOSP Bożena Sawicka. Pomagały jej wytrwale, za co dziękujemy serdecznie: Bożena Duszyńska, Beata Komoszyńska, Agnieszka Nowicka, Gabriela Machnio, Mariola Kulpa,  Ania Skrzoska i inni. Pieniądze z puszek wolontariuszy zliczała wraz ze swoja ekipą, wierna Orkiestrze- Ewa Dąbrowska.

W tym roku po raz pierwszy puściliśmy światełko do nieba, dwadzieścia lampionów, przygotowanych przez RADĘ RODZICÓW pod opieką przewodniczącego Rady – Pana Rafała Wolaka – – z okazji jubileuszowej Orkiestry. Było pięknie i serdecznie…

Dziękujemy DARCZYŃCOM ORKIESTRY  (ich listę znajdziesz tutaj) oraz Wszystkim, którzy nas odwiedzili i wsparli. Dziękujemy za wspaniała atmosferę i Otwarte Serca. Zebraliśmy( uwaga!!!) – 41 151 53 złotych.

Czytaj dalej w zakładce po lewej – serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stronie głównej naszej Szkoły.

 

[nggallery id=88]