Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Po XXV Finale…

Dzisiaj odbyło się jubileuszowe XXV granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po południu impreza przeniosła się do auli naszej szkoły. Tam tradycyjnie ustawiono stragany, śpiewano, tańczono i licytowano rozmaite przedmioty. Wspólnie grały placówki oświatowe naszego miasta – Szkoły Podstawowe nr 3, 5, 8, 9, Zespoły Szkół nr 1, 2, Gimnazja 1 i 3. Odwiedziły nas Przedszkola nr 5, 8, 10 i Czerwonego Kapturka, Zespoły Bursztynki, Balbiny, SDF KIDS oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku, Specjalny Ośrodek Wychowawczy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Centrum Edukacji Zawodowej, Urząd Miasta Malborka.

Z informacji przekazanej przez koordynatorki imprezy w naszej szkole, wynika, że stan kasy wyniósł ponad 68 000 złotych. Przyczyniła się do tego przede wszystkim ciężka praca wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze w mieście już od godziny 9.00, zaangażowanie całego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Urzędu Miasta Malborka oraz wszystkich, którzy chcieli wspomóc w różnej formie tę akcję. Jednocześnie przedstawiciele Fundacji DKMS zapraszali grających, żeby zostali Dawcą Szpiku Kostnego. Dziękujemy za Wasze Otwarte Serca w imieniu szefowej sztabu Pani Marty Wróblewskiej!