Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Poczta z Włoch i Hiszpanii

W grudniu uczniowie klas 2b i 3a otrzymali odpowiedzi od dzieci z Włoch i Hiszpanii, z którymi korespondują dzięki udziałowi w projektcie eTwinning. Najpierw uczniowie otrzymali krótkie listy, z których mogli dowiedzieć się o swoich rówieśnikach czegoś więcej: jak mają na imię, ile mają lat, gdzie mieszkają, co lubią robić najbardziej, jaka jest ich ulubiona potrawa, zwierzę, kolor, czy… gra komputerowa.

Bliżej Świąt Bożego Narodzenia przyszedł również czas na świąteczne życzenia i kolejne kartki. Radość i ciekawość uczniów była ogromna – to pierwsze emocje, towarzyszące dzieciom na widok kopert z adresem naszej szkoły. Jednak to satysfakcja z faktu, iż rozumieją wiadomość, którą napisał i wysłał do nich ktoś, z innego zakątka Europy, jest chyba tym uczuciem, które zapamiętają na dłużej. Aż chciałoby się zapytać, za Konfucjuszem:

Czy to nie przyjemne, by się uczyć i potem wykorzystać to, czego się nauczyłeś?”