Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Podróże palcem po mapie – zwiedzamy europejskie stolice

Uczniowie klasy 7b, 7e i druga grupa 7d wyruszyli w wirtualną podróż po europejskich stolicach. Każdy z uczniów mógł wybrać dowolną stolicę i przedstawić w formie projektu 5 – 7 rzeczy, które można zobaczyć, poznać lub danie, które warto spróbować. W tych czasach podróżowanie jest utrudnione, dlatego w taki sposób zwiedzaliśmy piękne miasta, a dodatkowo doskonaliliśmy znajomość języka angielskiego.

Uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością, znakomitą wiedzą. Dzięki tym pracom zwiedziliśmy Londyn i jego najbardziej znaną wieżę z zegarem Big Ben, Pałac Buckingham – miejsce gdzie mieszka królewska rodzina, byliśmy w Hyde Park. Zwiedzając stolice nie mogło również zabraknąć Paryża z przepiękną wieżą Eiffel i Rzymu z Bazyliką  i Koloseum. W Madrycie spróbowaliśmy paelle, gazpacho i słodkie churrosy. Poznaliśmy też Lizbonę, Budapeszt, Pragę, Wilno, Zagrzeb i Kopenhagę.

Każdy z nas ma nadzieję, że już niedługo uda się wyruszyć w prawdziwą podróż, a nie tylko palcem po mapie.

Monika Wojewódka