Podziękowania z Kamerunu!

Szanowna Dyrekcjo Zespołu Szkół nr 1 w Malborku, Drodzy Nauczyciele na czele z Panią Bożeną Sawicką, Drodzy Rodzice i Kochani Uczniowie!

Z całego serca dziękuję w imieniu dzieci za paczki, które dotarły kontenerem do Kamerunu. Przesłane przybory szkolne są u nas na wagę złota. Wiele dzieci po raz pierwszy w życiu dostało piórnik z wyposażeniem! Plastelina jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ dzieci w Afryce jej nie znają :) Dziękujemy również za plecaki. Miesiąc temu zaczęła się na wschodzie Kamerunu pora sucha. Do połowy kwietnia nie spadnie ani kropla deszczu. Temperatura w ciągu dnia przekracza 35 stopni Celsjusza. Wszędzie pełno jest kurzu, który od ziemi ma tu kolor czerwony. W te upały dzieci maszerują nawet kilka godzin do szkoły.

Pozdrawiamy Was serdecznie  i jeszcze raz z serca dziękujemy za przesłane dary.

Odwdzięczamy się modlitwą.Felicyta Anna Gubiec, Zgromadzenie Sióstr św. Dominika

Akcją w szkole koordynowała Pani Dorota Jukowska i Pani Bożena Sawicka. Bardzo dziękujemy!