Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Polskie Święta Majowe

W piątek 26.04.2024r. uczniowie klas 2c i 2d zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „POLSKIE ŚWIĘTA MAJOWE”. Było to pełne pasji i zaangażowania wydarzenie, które pozwoliło uczniom opowiedzieć historię w okolicznościowym programie artystycznym, dzięki któremu przybliżyli widzom bogactwo polskich tradycji.

Dzieci, z precyzją opowiedziały o świętach majowych, które są kluczowe dla polskiej tożsamości narodowej. Poprzez muzykę i słowa, aktorzy stworzyli most między przeszłością, a teraźniejszością, ucząc i bawiąc jednocześnie.

Utwór “Murarz” to hołd dla pracy zawodowej, symbolizujący Święto Pracy obchodzone 1 maja. Kompozycja “Flaga Polski” była wyrazem patriotyzmu, gdzie uczniowie ukazali wagę narodowych barw. Natomiast “Mazurek 3 Maja” to muzyczne świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Za przygotowanie przedstawienia odpowiadały Pani Monika Arent wraz z klasą 2c oraz Pani Magdalena Marcinkowska z klasą 2d