Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pomoc dla Kamerunu

Zakończyliśmy IV turę akcji „Pomoc dla Kamerunu”. Tym razem zbieraliśmy artykuły piśmiennicze aby pomóc wyposażyć szkołę dla naszych małych przyjaciół z afrykańskiej wioski Garoua Boulai. Kiedy 13 czerwca 2017 odwiedziła nas siostra Felicyta Gubiec, misjonarka z Kamerunu, rodem z Malborka, byliśmy zaciekawieni jej opowieściami. Jej silna osobowość, piękno duszy i optymizm zaraziły nas i postanowiliśmy pomóc. W naszej szkole odbyły się już trzy akcje: „Ciasteczko dla Kamerunu” – pieniążki uzbierane ze sprzedaży ciastek wspomogły budowę szkoły, „Przybory szkolne dla Kamerunu”- pomogły dzieciakom w nauce , „Szczoteczka i pasta”- pomogły walczyć z próchnicą. Obecna czwarta akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wysłaliśmy sześć dużych paczek. Wszystkim uczniom, rodzicom i  wychowawcom za pomoc dla dzieci z Kamerunu z całego serca DZIĘKUJEMY!!!