Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Poznajemy egzotyczne zwierzęta

W ubiegłym tygodniu grupa przedszkolna „Słoneczniki” wcieliła się w rolę małych zoologów, którzy eksplorowali świat dzikich zwierząt. Przedszkolaki poznały egzotyczne zwierzęta, ich cechy charakterystyczne i upodobania. Dzieci potrafią już wskazać zwierzęta roślinożerne i mięsożerne oraz nazwać ich miejsce występowania. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły z zabawach ruchowych, muzycznych i językowych. Słuchały opowiadań, układały historyjkę obrazkową oraz odgadywały zagadki słowne i dźwiękowe. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez Panią Natalię. Poprzez gry i zabawy językowe dzieci poznały wiele angielskich nazw zwierząt egzotycznych, które od teraz potrafią wypowiedzieć oraz odróżnić. Najwięcej radości sprawiły dzieciom kolorowe prace plastyczne. Przedszkolaki tworzyły prace indywidualne oraz plakaty ze zwierzętami w małych grupach. Dzięki pracy zespołowej dzieci miały możliwość rozwijania umiejętności współpracy i komunikowania się ze sobą nawzajem. To był tydzień pełen świetnej zabawy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć!