Poznajemy zawód Żołnierza

W listopadzie w grupie „Fiołków” gościliśmy tatę Lucjana, który odwiedził nas, aby przybliżyć dzieciom swój zawód. Pan Paweł jest żołnierzem i pracuje na lotnisku wojskowym. Opowiedział nam o swojej pracy, o oznaczeniach na swoim mundurze, a także pokazał nam różne nakrycia głowy, które żołnierz zakłada w zależności od pogody. Dzieci miały okazję przymierzyć hełm, wojskową czapkę zimową, a także czapkę, którą żołnierze zakładają na ważne uroczystości. Pan Paweł zaprezentował nam również maskę przeciwgazową oraz powiedział w jakich sytuacjach należy ją założyć. Jeden z nas – Antoś –  odważył się przymierzyć maskę. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały naszego Gościa. Bardzo dziękujemy za wizytę!