Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Promocja zdrowia w świetlicy

W dniach od 12.03.2012 r. do 16.03.2012 r., realizowane były w świetlicy działania związane z „Tygodniem Promocji Zdrowia”. W poniedziałek gościliśmy pielęgniarkę szkolną P. Bożenę, która przypomniała dzieciom zasady przestrzegania higieny osobistej. Spotkanie obfite było w wiele ciekawych pytań.

Ku zaskoczeniu gościa, dzieci z wielką chęcią, odpowiadały poprawnie na niemalże każde pytanie.

We wtorek uczniowie przygotowali przepyszne i zdrowe kanapki. Różnego rodzaju pieczywo dzieci „zdobiły”: pomidorem, ogórkiem, sałatą, serami czy pastami rybnymi. Ich udział w robieniu kanapek pokazał, że można jeść smacznie i zdrowo, a przy okazji się świetnie bawić.

W środę zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy prowadzone przez Ratownika Medycznego z pogotowia ratunkowego P. Sławomira, który uczył dzieci z oddziału przedszkolnego p. M. Kubaszewskiej, jak opatrywać poszkodowanego i w jaki sposób reagować podczas niebezpieczeństwa zagrażającego dzieciom i ich bliskim. Każde z dzieci mogło przećwiczyć na fantomie zasady resuscytacji, oraz brały udział w sytuacjach pozorowanych.

W czwartek pod naszą opieką dzieci zrobiły kolorową i przepięknie pachnącą surówkę. Surówkę wykonana własnoręcznie przez dzieci okazała się wspaniałym pomysłem na jesienny zdrowy posiłek, gdyż nawet przysłowiowe niejadki zajadały ją z wielkim apetytem!

W piątek, jako podsumowanie tego tygodnia zorganizowany był quiz o zdrowym trybie życia i pierwszej pomocy. Udział w konkursie brały dzieci z klas I – III. Pierwszy etap konkursu polegał na podaniu poprawnych odpowiedzi na pytania o zdrowych nawykach żywieniowych. Drugi etap polegał na udzieleniu informacji o telefonach alarmowych. Zaś trzeci etap tworzyły zagadki słowne. Wszyscy uczestnicy odpowiadali poprawnie na odpowiedzi. Decydującym w rozstrzygnięciu konkursu był etap czwarty polegający na prezentacji piosenki tematycznej. Zwyciężyli: Michalina Głąb, Damian Stawicki i Daria Kaczmarek. Gratulujemy!

[nggallery id=104]