Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przedszkolaki na niezwykłej wycieczce

Dnia 19 czerwca 2023 r. przedszkolaki z grupy „Pszczółki” i „Słoneczniki” udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Krastudach „Inny Świat”. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi. Dzieci z dużym zaangażowaniem karmiły konie, kuce, kozy, gęsi, kaczki i owce.

Miały tez możliwość wziąć na ręce i przytulić urocze świnki morskie oraz króliczki.  Niezwykle łagodne konie pozwalały się dzieciom głaskać i dotykać, a także każde z nich odbyło przejażdżkę na grzbiecie wierzchowca pod nadzorem instruktora. Przedszkolaki uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez właścicielkę gospodarstwa.

Dzieci zapoznały się z budową krowy, a także każde z nich miało możliwość wydojenia sztucznej krowy, co sprawiło przedszkolakom dużo radości. Później wszyscy wspólnie robiliśmy masło w starodawnej drewnianej maselnicy.  Efekt swojej pracy – pyszne masełko – dzieci mogły skosztować na chrupiącej kromce pieczywa.

Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Dzieci wróciły do przedszkola pełne pozytywnych wrażeń. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, ale też potrafiły się odpowiednio zachować. Przedszkolakom szkoda było wracać do przedszkola, wyjazd był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach.