Przedszkolny Rambit

18 listopada w hali sportowej naszej szkoły odbyła się doroczna spartakiada dla dzieci z malborskich przedszkoli –  „Rambit”. Turniej przedszkolaków odbył się już po raz siedemnasty. Każdą z pięciu drużyn tworzyły po dwa przedszkola: – Bratek i Krasnal, – Przedszkole nr 1 w ZSP 1 i Bratek Południe, – Przedszkole nr 10 i Tęcza, – Przedszkole nr 8 i Montessori, – Czerwony Kapturek i Przedszkole nr 5. Imprezę tradycyjnie poprowadzili Pani Elżbieta Zalewska, dyrektor Przedszkola Bratek, i Pan Andrzej Lewandowski z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malborka.

Na wstępie wszyscy uczestnicy, czyli dzieci wraz z rodzicami i nauczycielkami – przemaszerowali dookoła sali sportowej. Następnie na rozgrzewkę przedszkolaki wzięły udział w konkurencji, która miała sprawdzić, czy potrafią we właściwy sposób segregować odpady. Podczas turnieju sportowego uczestnicy zdobywali punkty w pięciu konkurencjach: biegu z plastikową butelką, „Podaj dalej” – podawanie rolki po papierze toaletowym, jeździe z kółkiem, rzucie woreczkiem do celu i budowie wieży z klocków. Ogrom emocji dostarczyły również dwie konkurencje z udziałem rodziców dzieci, którzy konkurowali w skokach na piłce i biegu ze skakanką. Organizatorzy turnieju prowadzili punktację i ustalili klasyfikację, ale najważniejsze jest to, że w rezultacie wszyscy zostali zwycięzcami.  Dla wszystkich dzieci była to doskonała lekcja zdrowej rywalizacji. Jako nagrodę przedszkolaki otrzymały takie same medale i identyczne nagrody.

Każde przedszkole biorące udział w „Rambicie” otrzymało jednakowe nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Malborka. Dzieciom wiele emocji dostarczyło także obserwowanie, jak w dwóch konkurencjach radzą sobie ich rodzice.

W przeprowadzeniu zawodów pomogła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku. Wszyscy uczestnicy byli gorąco dopingowani i wspierani przez przedszkolaków zgromadzonych na trybunach. To był dzień pełen wrażeń. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju.