Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przegląd Kolęd i Pastorałek

5 stycznia 2023 r. Zespół Szkół Katolickich w Malborku zorganizował I Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Słuchaczy zgromadzonych w szkolnej sali gimnastycznej umiejętnościami wokalnymi zachwycili przedstawiciele sześciu malborskich placówek. Konkursowe zmagania przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych. W każdej z nich pojawiła się reprezentacja naszej szkoły, a wszystkie występujące uczennice zostały docenione przez jury, w którym znaleźli się przede wszystkim nauczyciele muzyki z malborskich szkół, biorących udział w przeglądzie.

Wśród najmłodszych uczniów — z klas I i II, za sprawą pełnej radości interpretacji kolędy „Jezusa narodzonego”, zwyciężyła Marianna Wdowiak z klasy 2d. W kategorii uczniów klas III i IV za najlepszy uznano zespół, złożony z dziewcząt z klasy 4d — Ady Ciok, Antoniny Okulus i Małgorzaty Zedlewskiej, które wykonały kolędę „Z narodzenia Pana” w aranżacji inspirowanej ludowymi brzmieniami. Ich starsze koleżanki — Julia Suchińska z klasy 5c, Anna Hawryszkiewicz z 5d i Lilianna Kazaniecka z 6a przygotowały z kolei pastorałkę „Gore gwiazda” i zostały nagrodzone drugim miejscem w kategorii uczestników z klas V i VI. Szczególnie nastrojowy repertuar wybrała zaś Elena Stanny z klasy 8a — za sprawą kolędy „Mizerna cicha” wyśpiewała sobie ona trzecie miejsce w kategorii najstarszych uczniów.

Za wokalne szlify przed konkursem oraz towarzyszący występom akompaniament na fortepianie odpowiadała nauczycielka muzyki – Pani Milena Wiśniewska.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!