Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przygotowania do Świąt…

W minionym tygodniu w grupie Niezapominajki odbyły się niezapomniane zajęcia. Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych, dzieci poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne, zapoznały się z symboliką poszczególnych pokarmów znajdujących się w koszyczku wielkanocnym, a także dowiedziały się jakie są różnice pomiędzy pisanką, a kraszanką. Przedszkolaki miały również okazję wysiać rzeżuchę i owies, których zieleń symbolizuje budzące się życie.

Ponadto dzieci w trakcie całego tygodnia oddawały się licznym zajęciom plastycznym, sensorycznym, muzycznym oraz matematycznym. W Wielką Środę dzieci odwiedził Zajączek, który zostawił przedszkolakom kolorowe upominki.  To był bardzo intensywny, kreatywny i niezwykle wesoły tydzień.