Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pszczółki na festynie…

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Malborku w czwartek (6 czerwca) odbył się MOWTROP. To już dwudziesta pierwsza edycja festynu, który integruje podopiecznych placówki z miejską społecznością. Tym razem organizatorzy skupili się na bezpieczeństwie.

W festynie wzięły udział dzieci z grupy „Pszczółki”, którym pokazywał różne atrakcje pan Paweł Brzozowski – tata naszej podopiecznej. Najważniejsza była dobra zabawa, bo festyn odbywa się na początku czerwca, gdy obchodzony jest Dzień Dziecka. Była dmuchana zjeżdżalnia, żołnierze, policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej, przy stanowisku których można było zobaczyć piękną Lili, owczarka belgijskiego, również na służbie. Nie zawsze można dotknąć broni czy wyposażenia funkcjonariuszy. Były też warsztaty dla maluchów, bańki mydlane, popcorn i wata cukrowa, po którą ustawiała się kolejka przedszkolaków. Spacerował też Marianek, czyli maskotka Malborka. Bardzo dziękujemy za zaproszenie rodzicom naszych podopiecznych – zabawa była niesamowita!