Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przedszkolaki w kinie

Dnia 6 czerwca 2024r. dzieci z grupy Niezapominajki i Fiołki wybrały się do kina ,,Powiśle” w Sztumie na film animowany “Kicia Kocia w przedszkolu”. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały przygody Kici Koci i jej przyjaciół znane im wcześniej z książek czytanych w przedszkolu przez nauczycielki. Wizyta w kinie okazała się dla dzieci wielkim przeżyciem, a  bajka pomogła im w odkrywaniu wielu istotnych spraw. Kicia Kocia – główna bohaterka – poprzez zabawę odkrywała przed dziećmi, jak działa świat i udowadniała, że każdy ma wpływ na to, aby każdego dnia stawał się coraz lepszy.

W czasie pobytu w kinie przedszkolaki przestrzegały zasad kulturalnego zachowania się, a sam seans filmowy był pouczający i dostosowany do wieku małych widzów.

Celem wycieczki do kina było nie tylko kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, ale także wdrażanie ich do właściwych zachowań, rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.