Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Relacja z wycieczki klasy 3b

Dnia 17 czerwca 2021 roku klasa 3″B” udała się na wycieczkę, którą zorganizowali Rodzice uczniów. Celem wycieczki był „Dinopark” w Malborku. Bohaterowie z bajek dla dzieci przywitali klasę z wielką radością. Królik Bugs i Tygrysek chętnie robili sobie zdjęcia z dziećmi, a nawet trochę psocili. Ciekawym przeżyciem dla klasy było oglądanie filmu o dinozaurach w kinie 5D, gdzie uczniowie mogli odbierać film wszystkimi zmysłami (leciała na uczniów woda, fotele się ruszały, atakowały owady). Dobrze, że klasa była sama w kinie, bo były głośne reakcje na  obrazy i efekty oglądane w okularach 5D. Po filmie klasa udała się na ścieżkę edukacyjną długości 1350m, na której oglądała prehistoryczne dinozaury żyjące setki milionów lat temu. Wszystkie eksponaty dinozaurów w realistycznych wymiarach wydawały dźwięki, ruszały głowami, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem imitując oddychanie. Podczas spaceru szlakiem edukacyjnym uczniowie powoli przenosili się w krainę wyobraźni, gdzie panowały smoki budzące respekt
i strach. Wędrując ścieżkami klasa miała możliwość spotkania żywych zwierząt różnych gatunków w mini zoo. Rodzice  zapewnili dla klasy różne atrakcje jak: przejazd karuzelami, zabawy na placu zabaw i jazdę na samochodem poduszkowcem. Wycieczka klasy odbyła się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, z uwagi na pandemię, jednak była bardzo ciekawa i atrakcyjna, co można zobaczyć na zdjęciach.  Zapraszamy do oglądania zdjęć z wycieczki.

Wielkie podziękowania dla Rodziców składają uczniowie
i wychowawca klasy Joanna Pietkiewicz