Roweriada 2014

W ostatnią sobotę maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rowerowym turnieju turystyczno -krajoznawczym „Roweriada -Malbork 2014”. Dzień rozpoczął się bardzo aktywnie, gdyż uczestnicy podzieleni na pięcioosobowe drużyny musieli pokonać trasę mierząca około 12 km oraz zaliczyć punkty kontrolne, którym przypisano zadania.

Oczywiście zadanie to należało wykonać w jak najkrótszym czasie. Tak wyglądał pierwszy etap rajdu. Kolejne zadania czekały na uczestników w Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie zawodnicy pokonywali tor przeszkód, rozwiązywali testy wiedzowe i sprawdzali się w jeździe na czas. Emocji było, co nie miara, gdyż każdy najmniejszy punkt, ale i najmniejszy błąd mógł zaważyć na wygranej. W ostatecznym bilansie uczniowie naszej szkoły zajęli świetne drugie miejsce. Gratulujemy im serdecznie.

Szczególne podziękowania należą się uczennicom klasy 4a: Wiktorii Lis, Julii Kosińskiej, Inie Jaroszewicz i chłopcom z klasy 6c: Oliwerowi Topyło i Patrykowi Grabanowi oraz Paniom – Karolinie Kurapiewicz i Beacie Sawaniewskiej.