Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Rodzinny Dzień Dziecka

Dnia 3 czerwca 2014 uczniowie klasy V a wraz z wychowawcą Joanną Pichlak i Panią Bożeną Likierską uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym.W ramach spotkania odbyła się żywa lekcja przyrody oraz piknik z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez rodziców, babcię i prababcię uczennicy klasy V a Patrycji Fabiańskiej na terenie swojego ogrodu.

Po spotkaniu przed szkołą udaliśmy się na spacer po Malborku i obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy- chłopcy i dziewczynki. Zadaniem chłopców było zaprojektowanie planu drogi, którą przebyliśmy- celem zadania: orientacja w terenie, topografia, kierunki. Zadaniem dziewcząt było narysowanie wybranych przez siebie roślin ozdobnych, nazwanie ich oraz omówienie.

Po wykonaniu zadań czekał na nas pyszny poczęstunek-mięsko z grilla, kiełbaska pieczona w ognisku. Na deser prababcia Patrycji upiekła specjalnie dla nas pyszne, rozpływające się w ustach rogaliki.

Kolejnym punktem naszego spotkania były zabawy sportowe: badminton, trampolina, zabawy z piłeczkami, piłkarzyki. Dla każdego coś miłego.

Dzieci świetnie się bawiły, współzawodniczyły ze sobą. Słychać było wszędzie śmiech dzieci, a na ich twarzach malował się szczery uśmiech.

Z żalem opuszczaliśmy gościnny i wielopokoleniowy dom Patrycji.

W naszej pamięci pozostaną miłe chwile spędzone razem. Takich chwil nigdy nie za wiele i należy je doceniać i strzec jak prawdziwy skarb!!! Dziękujemy rodzinie Patrycji za miłe przyjęcie i gościnność.

Wychowawca klasy V a

Joanna Pichlak