Skąd się wzięły Walentynki?

W grupie Koniczynek dzieci obchodziły dzień Walentynek wraz ze swoimi wychowawczyniami. Na początek Pani Ania zadała dzieciom pytanie o pochodzenie tego święta. Koniczynki myślały, zgadywały, odpowiadały i razem się z tych przypuszczeń śmiały, ponieważ propozycje, które padały, były niesamowite, a czasami śmieszne. Pani opowiedziała dzieciom o świętym Walentym i jego historii, a potem razem obejrzeli film o pochodzeniu tego święta i jego różnych tradycja w krajach całego świata. Dzieci zdziwiły się, że na przykład, święto to obchodzi się w Polce stosunkowo od niedawna, a Czesi świętują je dwa razy w roku. Bardzo spodobał im się sposób celebrowania Walentynek w Stanach Zjednoczonych, gdzie świętują nie tylko zakochani, ale również przyjaciele obchodzą je jako święto swojej przyjaźni i z tej okazji również obdarowują się upominkami.

Koniczynki postanowiły, że w tym roku przygotują walentynkę dla przyjaciela z grupy i pod kierunkiem Pani zabrały się do pracy. Powstały piękne karty walentynkowe, wykonane z dbałością i radością tworzenia, ponieważ przeznaczone były dla ulubionych kolegów i koleżanek z przedszkola. Po zakończonej pracy dzieci wręczyły sobie nawzajem walentynki i złożyły z tej okazji życzenia. Podsumowaniem dnia było narysowanie portretu najlepszego przyjaciela i opowiedzenie o nim pozostałym Koniczynkom bez wyjawiania jego imienia. Pozostałe dzieci zgadywały, kogo przedstawia portret i uwierzcie mi, nie miały z tym żadnego kłopotu.