Słoneczniki chronią środowisko

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Słoneczniki zostały zapoznane przez Panią Natalię z tematem ekologii oraz ochrony środowiska. Dzieci nauczyły się, jak należy segregować odpady do kolorowych pojemników oraz poznały znaczenie słowa „recykling”. Dzięki bajce edukacyjnej wyświetlonej na tablicy multimedialnej, dzieci poznały proces przetwarzania i ponownego wykorzystywania surowców wtórnych.

Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki omawiały również inne sposoby ochrony środowiska, takie jak: oszczędzanie wody, prądu elektrycznego, czy papieru. Słoneczniki miały również możliwość wzięcia udziału w kreatywnych warsztatach tworzenia grzechotek z plastikowych butelek z wykorzystaniem kaszy oraz ryżu, co przyniosło dzieciom dużo radości i dobrej zabawy podczas pracy i wspólnego muzykowania na dywanie. Przedszkolaki wykonały pracę grupową w postaci plakatu dla ochrony środowiska, który został podpisany poprzez odbicia  ich rączek, a także kilka innych prac plastycznych z wykorzystaniem starych gazet, sznurka oraz wełny. Dzieci po raz pierwszy poradziły sobie doskonale z samodzielnym wycinaniem przy pomocy nożyczek, co stanowi wielki sukces wszystkich naszych przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze zrealizowanych zajęć.

Ekologia jest Ci bliska?

Nie zaśmiecaj środowiska

Po pikniku, po biwaku,

Zawsze sprzątaj przedszkolaku!

Śmieć do kosza zawsze leci

Dobrze, gdy do właściwego

Segregację znaj kolego!

Dbaj o ilość lania wody

Nie lej tylko dla przygody

Woda ważna jest dla życia

Czysta – zdatna do użycia!