Ślubowanie i pasowanie na uczniów

Uczniowie klas pierwszych i ich rodzice zebrali się w auli szkolnej, aby uczestniczyć w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia. Na powitanie zespół wokalny uczennic z klas starszych zaśpiewał piosenkę – „Pierwszy dzień w szkole”.  Dzieci przeszły cztery próby – układały tangramy z figur geometrycznych, szukały owoców, których nazwy zaczynają się na taka samą literę jak nazwa ich klasy, razem z wychowawczyniami i rodzicami układały i recytowały wierszyk o zdrowym stylu życia. Przeszły też próbę dyrektorską inscenizując wierszyk – Idą pierwszaki, dawne maluchy. Nauczyły się także okrzyku szkoły – 1,2,3,4…5!

Potem nastąpiła uroczysta chwila – po wejściu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie zostały pasowane na uczniów.

Całej uroczystości przyglądał się też Piątaszek – maskotka naszej szkoły. Na zakończenie dzieciom i wychowawcom zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Na głowach pierwszaków pojawiły się birety. Wychowawcy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy. Szkolny rok przed nami….