Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Sportowa Familiada

W dniu 30.10.2013, odbyła się w ramach projektu polsko-szwajcarskiego – „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej”- Sportowa Familiada.

Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z nauczycielami i wychowawcami klas 4-6 oraz koordynator projektu – Pani Anna Skrzoska. Celem imprezy było zachęcenie uczniów do współdziałania i współzawodnictwa poprzez zabawy i gry, nauka organizowania i aktywnego spędzania czasu wolnego, współpraca z rodzicami i rodzeństwem uczniów oraz obejrzenie filmu Pascala Brodnickiego dotyczącego zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Słowem – promowanie zdrowego stylu życia.

Impreza składała się z 3 części –projekcji filmu, gier i zabaw zespołowych na poziomie klas, pokazu mody sportowej i tańca na stepach, meczu piłki nożnej – dzieci kontra rodzice. Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli, rodziców i uczniów dokonywała sprawdzenia poprawności wykonania zadań, sumowała punkty, wyłoniła zwycięzców. Wyznaczeni uczniowie nagrali krótkie dwuminutowe spoty z imprezy.

Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego – Paniom: Iwonie Wądołowskiej, Sabinie Orłowskiej i Panu Janowi Ochocińskiemu za wspaniałe przygotowanie i poprowadzenie spotkania. Cieszymy się z zaangażowania Waszych rodziców i rodzeństwa. Rada Rodziców ufundowała uczestnikom familiady pyszne jabłka – dziękujemy!

Autorką fotogalerii jest Pani Małgorzata Kuszowska.