Sportowe zmagania w klasach 2

W Dniu Dziecka klasy drugie brały udział w sportowych zmaganiach. Po powitaniu zawodników  przedstawiono zasady udziału w zabawie. Najpierw klasy zaprezentowały swoją drużynę za pomocą wymyślonych okrzyków:

2a radę da. Czy wygramy, czy przegramy to zabawę dobra mamy”.

Nasza klasa 2B dobrze bawi się! Czy wygramy, czy przegramy zawsze dobry humor mamy!

Klasa 2c zawsze wygrać chce, więc się stara ponad siły, by się wszyscy zadziwili!

Sport to zdrowie 2d to zawsze powie!

Potem nastąpiła wspólna rozgrzewka. 10 osobowe grupy z każdej klasy wzięły udział w następujących zawodach: susły zajęcy, wyścig z balonem, bieg z piłeczka pingpongową na łyżce, skoki z piłką. Trzy osoby z każdej klasy rozwiązywały test z wiedzy przyrodniczo – zdrowotnej  . Świetnie sobie z tym poradziły. Wszystkie klasy przygotowały piękne plakaty promujące zdrowy styl życia. Dzieci pod kierunkiem Pani Pauliny zatańczyły radosną zumbę. Zwycięzcy spartakiady z poszczególnych klas otrzymali dyplomy i upominki. Brawo!