Spotkanie z lekturą

W ostatnich dniach w klasie II b omawialiśmy jedna z najpiękniejszych baśni wszechczasów! Któż z nas nie słyszał o baśni „Królowa Śniegu” autorstwa duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena?

Baśń ,,Królowa Śniegu” została po raz pierwszy opublikowana w 1845 roku. Ta ponadczasowa baśń o przygodach Gerdy i Kaja, ich przyjaźni i zmaganiach z Królową Śniegu, to klasyka dziecięcej literatury. Z pozoru lodowa, mroźna opowieść potrafi rozgrzać serca czytelników, wywołać mnóstwo emocji i refleksji oraz pozostać w pamięci na długo. Przekazuje dobre wartości. Uczy, że dobro zawsze triumfuje nad złem. Ta magiczna opowieść o przyjaźni Gerdy i Kaja jest niezapomnianą lekturą dla Czytelników w każdym wieku. Spotkanie z jej bohaterami skłoniło nas do wykonania przepięknych prac. Zobaczcie sami… czyż nie wyszły pięknie!