Spotkanie z Maratończykiem

We wtorek w ramach preorientacji zawodowej realizowanej w naszym przedszkolu, odwiedził nas Pan Bartek Mazerski, nauczyciel wychowania fizycznego ze Sztumu i zdobywca Korony Maratonów Świata, co oznacza że przebiegł maraton na wszystkich siedmiu kontynentach świata. Maraton ma tylko jedną długość: dokładnie 42 kilometry i 195 metrów. Pan Bartek, swoje spotkanie z nami rozpoczął od pięknych słów; „Kiedy byłem małym chłopcem … zawsze chciałem dobiec na koniec świata…”  I pokazał nam wszystkim jak tego dokonał, jak spełniły się jego dziecięce marzenia. Pan Bartek brał udział w biegach maratońskich na wszystkich kontynentach naszego globu, pokazał nam piękną prezentację ze zdjęciami i filmikami z trasy. Pokazał jak trasy podczas maratonów były wymagające, biegał na ponad 4000 m.n.pm w Peru, biegał podczas upałów w Australii i po lodzie podczas Baikal Ice Marathon. Widzieliśmy medale, piękne statuetki a nawet lodowy brylant z maratonu na Bajkale. To było niesamowite spotkanie, dla nas wszystkich, które połączone było z piękną lekcją geografii. Pan Bartek pokazał nam wszystkim, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia, trzeba w nie bardzo wierzyć i wtedy wszytko jest możliwe. Dziękujemy Panu Bartkowi Mazerskiemu za wizytę w naszym przedszkolu.

Przedszkolaki wraz z nauczycielkami