Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Spotkanie z Panią Dynią

Przedszkolaki z grupy Słoneczniki świętowały z Paniami „Dzień Dyni”. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo, aby podkreślić charakter tego święta. Dzieci brały udział w zabawach i grach tematycznych, których główną bohaterką była dynia. Pani Magda pokazała dzieciom grę MEMO oraz zaprezentowała, jak wygląda wnętrze dyni. Dzieci zapoznały się z zapachem dyni oraz smakiem jej pestek. Przedszkolaki brały również udział w wyścigach w turlaniu dyni, co wywołało dużo śmiechu i radości. Dowiedziały się, że dynie mogą się od siebie różnić pod względem wielkości, kształtu i koloru. Słoneczniki wykonały także pracę plastyczną – wyklejankę z pomarańczowej plasteliny. Na zakończenie dzieci miały możliwość sfotografowania się w dyniowej dekoracji. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia!