Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Zabawy matematyczno – sensoryczne

„Jak przyjemnie i wesoło
kiedy dynia krąży wkoło…”

W kalendarzu imprez przedszkolnych można znaleźć nietypowe święta. Jednym z nich jest Dzień Dyni, który organizowany jest jesienią, kiedy to z pól zbiera się dynie. Tego dnia na dzieci z grupy Niezapominajki czekało mnóstwo wesołych zabaw matematyczno – sensorycznych oraz różnorodnych zabaw muzyczno-ruchowych, ściśle związanych z bohaterką dnia – dynią. Aby podkreślić atmosferę tego święta przedszkolaki degustowały dyniowy sok,  dyniowe pestki oraz słodkie mandarynki. To był dla wszystkich Niezapominajek bardzo atrakcyjny dzień, nie tylko ze względu na  różnorodne zabawy ale również wartości edukacyjne wyniesione z zajęć.