Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Spotkanie z pisarką

Dnia 18 września 2014 roku klasa 5C wzięła udział w spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece w Malborku z Panią Anną Czerwińską – Rydel.  Pisarka jest muzykiem i  pedagogiem, a zarazem autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej.

Podczas spotkania autorka opowiadała o swojej nowej książce pt. Moje prawa ważna sprawa, którą napisała wspólnie z p. Renatą Piątkowską. Zainteresowała uczestników rozmową na temat praw i obowiązków dzieci, a następnie przeczytała jedno ze swoich opowiadań. Urozmaiceniem spotkania były dwie zabawy muzyczne: „Podaj dalej” i „Poranna toaleta” do utworów W. A. Mozarta.

Na zakończenie spotkania dzieci zadawały pisarce pytania dotyczące procesu tworzenia książki. Potem nastąpiły podziękowania i czas na autografy.

Uczniowie na pewno zapamiętają to spotkanie, ponieważ pierwszy raz mieli możliwość rozmowy z pisarką. Razem z dziećmi w spotkaniu uczestniczyła nauczycielka języka polskiego i bibliotekarz Pani Katarzyna Buła.