Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Stokrotki w podróży do Australii

To już ostatni kraj przedstawiony w ramach naszej innowacji pedagogicznej Z językiem angielskim dookoła świata, w której przez cały rok szkolny uczestniczyli uczniowie klasy 3b oraz dzieci z grupy Stokrotki.       

Australia to kontynent, ale także nazwa państwa. W grupie Stokrotki na początku cyklu zajęć nauczyciel zwrócił uwagę na wymowę słowa Australia, ponieważ słowa zaczynające się w j. angielskim na litery au wymawiamy jako o. Następnie uczniowie poznawali symbole Australii takie jak flag, boomerang, koala bear, kangaroo, Sydney Opera House. Uczniowie grali w zabawy z flashcards, a następnie z zamkniętymi oczami odgadywali różne przedmioty związane z Australią. Tańczyli do muzyki Aborygenów- rdzennych mieszkańców Australii, a następnie biegli w stronę wskazanego przez nauczyciela obrazka. Bawili się w wyścigi rzędów oraz w głuchy telefon. Jako pracę plastyczną wykonali koala bears, które siedziały na drzewie.

Na koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy w uznaniu za ich roczną pracę na zajęciach języka angielskiego. Wszystkie zajęcia w ramach innowacji były interesujące, wzbudziły ciekawość u dzieci.

Stokrotki uczyły się otwartości i tolerancji wobec innych kultur. A więc, przygotowujemy swoje paszporty i ruszamy zwiedzać świat! Powodzenia! Good luck!

Całoroczne zajęcia w grupie Stokrotki prowadziła nauczycielka języka angielskiego Pani Małgorzata Szumska.