Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Ostatni dzień w szkole…

W dniu 25.06.2021r. uczniowie wszystkich klas pożegnali się ze szkołą i udali na dwumiesięczne wakacje. W tym dniu spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby odebrać świadectwo promocyjne, nagrody, dyplomy i niespodzianki. Ósmoklasiści wzięli udział w uroczystym spotkaniu, otrzymali puchary, nagrody książkowe, medale. Wspominali minione lata w przygotowanym krótkim filmie, wyrazili swoje podziękowanie w liście do dyrekcji i grona pedagogicznego. Pożegnali się z nami okrzykiem szkoły – 1, 2, 3, 4…5.

Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy. Średnia ocen w szkole w klasach 4 – 8 wynosi 4,42. Najwyższa średnia ocen klas:

klasa 4a – 5,04

klasa 4b – 4,85

klasa 6b – 4,74

klasa 6a – 4,72

klasa 8a – 4,71

klasa 4c – 4,67

Bardzo dziękujemy Uczniom, Nauczycielom, Specjalistom, Rodzicom i Pracownikom za duży wkład pracy w tym tak trudnym dla nas okresie. Gratulujemy!

W tym roku szkolnym Puchary Dyrektora Szkoły za najlepsze wyniki w nauce otrzymali:

Klasa 4a za średnią ocen – 5,04

Uczennica klasy 6b – Natalia Szewczyk za średnią ocen 5,92

Uczniowie klasy 8a: Wiktoria Dąbrowska, Jakub Grochecki, Szymon Jankowski, Maja Jukowska, Filip Kraszewski, Paulina Lubikowska, Lena Orzechowska, Aleksandra Reszka, Klaudia Szczeblewska, Adrian Wawro, Pola Woźnica, Aleksandra Ziemińska.

Uczennica klasy 8b: Czerzniewska Amelia

Uczniowie klasy 8c: Wiktoria Dłużniewska, Maksymilian Kędroń, Kacper Kubic, Jacek Kwiatkowski, Rekowski Aleksander Rekowski, Oliwia Startek, Maksymilian Szczerba.

Statuetkę za zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego i finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z  kompetencji społecznych – otrzymał Kacper Kubic uczeń klasy 8c.

Statuetkę za tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Chemii i finalisty Pomorskiej Ligi Zadaniowej z  chemii  i biologii  dla uczniów klas VII i  VIII – otrzymał Filip Kraszewski uczeń klasy 8a.

Sportowcami roku zostali: Barbara Lisiecka i Paweł Gdula.

Medalami za osiągnięcia sportowe w różnych dyscyplinach uhonorowani zostali: Aleksandra Ziemińska, Kinga Zawada, Oliwia Browarczyk, Martyna Kuchenbecker, Wiktoria Bona, Inga Bakalarz, Zuzanna Dąbrowska, Zuzanna Fabiańska, Wiktoria Dłużniewska, Sebastian Zalewski, Nikodem Mathiasz.

Statuetkę „Pomocnej Dłoni” za działalność wolontariacką otrzymali: Inga Bakalarz, Zuzanna Fabiańska, Wiktoria Dłuzniewska, Dawid Cybulak, Maja Cytrycka, Maksymilian Kędroń, Jacek Kwiatkowski, Wojciech Urzędowski, Oliwia Zaborna, Oliwia Startek, Maksymilian Szczerba, Aleksander Rekowski, Bartosz Zborowski, Kacper Kubic, Oliwia Baranowska.

Statuetkę „Dobrej Duszy” za działalność w Pogotowiu Koleżeńskim: Maja Jukowska, Lena Orzechowska, Paulina Lubikowska, Maja Maczyszyn, Szymon Jankowski, Jakub Grochecki, Aleksandra Ziemińska, Aleksandra Reszka, Wiktoria Dąbrowska.

Najaktywniejszym członkom Samorządu Uczniowskiego także wręczono statuetki. Otrzymali je: Filip Kraszewski, Szymon Jankowski, Pola Woźnica, Klaudia Szczeblewska, Maja Jukowska, Lena Orzechowska, Paulina Lubikowska, Aleksandra Ziemińska, Aleksandra Reszka, Paweł Gdula, Amelia Czerzniewska, Wiktoria Dłużniewska, Inga Bakalarz.

Życzymy udanych, spokojnych, przepełnionych słońcem i radością wakacji. Dbajcie o siebie! Czekamy na Was we wrześniu.