Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Stokrotki z wizytą w Planetarium

W piątek 3 czerwca „Stokrotki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Łacińskiej na zajęcia edukacyjne w planetarium i obserwatorium. Obejrzeliśmy  projekcję filmu „Podróż do Ziemi” w planetarium – było to bardzo niezwykłe, bo nie tak samo jak w kinie.  Wyświetlany na kopule film, dzieci mogły oglądać również na leżąco. Treść filmu przybliżyła dzieciom prehistorię naszej planety, wiadomości na temat powstawania zjawisk atmosferycznych. Dźwięki i obrazy  zabrały nas w kosmiczną podróż. Potem udaliśmy  się do obserwatorium, które znajduje się na najwyższym piętrze budynku. Mogliśmy popatrzeć na słońce przez specjalnie przyciemniane szkiełka oraz podziwiać widoki naszego pięknego miasta przez teleskop. Dużo radości dało nam pozowanie do zdjęć- „Stokrotki” wyglądają na nich jak prawdziwi astronauci. Następnie  pod kierunkiem pań animatorek ze Szkoły Łacińskiej dzieci wykonywały piękne prace pt. „Gwiazdozbiór”. Meteoryty,  gwiazdy i kosmiczny pył widoczny jest w pracach „Stokrotek”.

To była niezwykła, kosmiczna przygoda!