Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Warsztaty Zdrowego Żywienia

Ponad stu uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach „Zdrowego żywienia” zorganizowanych przez Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun, a poprowadzonych przez dietetyka. Warsztaty przeznaczone były dla uczniów klas I – V.

Uczniowie na warsztatach dowiedzieli się czym jest dieta i jak się ją dobiera. Przyswoili także wiele informacji na temat witamin tak potrzebnych do prawidłowego rozwoju.

Uczestnicy warsztatów rozmawiali z prowadzącym także na temat cukrzycy, anoreksji, odwodnienia organizmu, innych chorobach układu pokarmowego. Poznali przede wszystkim sposoby zapobiegania im. Uczniowie nauczyli się także obserwować swój organizm i wychwytywać niepokojące sygnały.

Zwieńczeniem zajęć było skomponowanie zdrowego śniadania i przygotowanie kolorowych kanapek.