Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Sukcesy naszych uczniów!

Wielu uczniów naszej szkoły bierze udział w rozmaitych konkursach miejskich i wojewódzkich.

W dniu 2 czerwca podczas Festiwalu Dzielnic odbył się miejski konkurs wiedzowy- Euro 2012.

W kategorii klas 1-3 zwycięzcą został uczeń nasze szkoły – Krystian Michalczuk z klasy 2c.

Brawo dla Krystiana!

Dnia 2 czerwca 2012 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

”I HAVE A DREAM”, którego organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 28 i Szkoła Podstawowa nr 33 w Gdyni. Patronat artystyczny objęła Gdyńska Szkoła Artystyczna.

Konkurs miał charakter przeglądu stopniowanego w trzech kategoriach: szkółpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z radością informujemy, że zespół w składzie: Roksana Krzemińska, Katarzyna Tuchułka, Adrian Ostrowski, Michał Fabiański zajął I miejsce. Śpiewakom oraz opiekunowi Małgorzacie Czajkowskiej serdecznie gratulujemy!

Kolejny sukces w Wojewódzkim Konkursie Poezji Śpiewanej- Nagrodę Główną- otrzymała uczennica klasy 3a – Katarzyna Fabiańska. Zaśpiewała utwór pt. „Żaba” Jana Brzechwy. Muzykę do słów tego wiersza skomponowała Pani Dorota Grochecka, nauczycielka rytmiki. Pani Dorota akompaniowała naszej solistce. Brawa dla Kasi i Pani Doroty!

Martyna Sip i Martyna Kocejko, pod kierunkiem Pani Larysy Lonskiej, zdobyły nagrodę w konkursie plastycznym – Przyjaciel potrzebny od zaraz – organizowanym przez Stowarzyszenie Parasol i SOSW w Malborku. Gratulujemy!

Poniżej znajdziecie zdjęcia z tych wydarzeń!

[nggallery id=117]