Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Świąteczna zbiórka karmy dla Reksa

W październiku w naszej szkole z inicjatywy uczennicy klasy 6A Dominiki Rzepki odbyła się wielka zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt. Dominika – dziewczyna o sercu pełnym wrażliwości i miłości do zwierząt zorganizowała akcję, która miała mieć swój finał 6 grudnia. Na szkolnych korytarzach pojawiły się ogłoszenia, które sama zaprojektowała i z pomocą koleżanek rozwiesiła. W klasie przygotowane było specjalne miejsce, w którym gromadziły zebrane podarki.

Niestety przez pandemię akcja musiała zostać przerwana, mimo to w krótkim czasie udało się uzbierać 130 kilogramów karmy! Dominika zebrane dary, pięknie zapakowała i świątecznie udekorowane paczki dostarczyła do siedziby Reksa.

Brawo wszyscy darczyńcy! Brawo Dominika!