Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca w naszej szkole odbył się apel poświęcony obchodom Światowego Dnia Wody. W szkole Dzień Wody był obchodzony po raz pierwszy. Na spotkanie na auli szkolnej przyszli wszyscy uczniowie z klas 4-6. Spotkanie prawie w całości było poświęcone zagadnieniom związanym z wodą.

Uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim dlaczego obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Woda to niezwykle cenna substancja, którą należy szanować, gdyż jest darem dla całej ludzkości, dla wszystkich ludzi na całym świecie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego woda jest wyjątkową substancją i dlaczego nie można jej zastąpić inną. Uzmysłowiły sobie, że jest niezbędna do życia, że nasze ciała składają się z większości z wody, że jest środowiskiem życia dla wielu organizmów.

Uczniowie zobaczyli, że na świecie są takie miejsca, gdzie brakuje wody, głównie w Afryce, w południowej Azji i Ameryce. W takich miejscach dzieci nie chodzą do szkoły, nie rosną rośliny, ludzie często tam chorują, cierpią z powodu głodu, niestety również umierają. Druga część prezentacji dotyczyła zagadnień związanych ze zdrowiem: ile wody powinni pić chłopcy a ile dziewczynki w wieku szkolnym. Omówiono również jak oszczędzać wodę.

Pod koniec apelu odbył się quiz sprawdzający na ile uczniowie opanowali wiadomości o wodzie, a także uczennica Kinga Parafiniuk zaprezentowała swoja pasję – sagę Star Wars w formie konkursu dla uczniów.